KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel DönüşümKentsel dönüşüm lafını gerek haberlerde gerek çevremizde sık sık duyuyoruz. Peki acaba ne anlama gelmektedir? diye soruyorsanız gelin sizlere anlatalım. Şehrin bir bölümü veya ciddi anlamda çok büyük bir kısmının çeşitli projeler kapsamında değerlendirilmesi, olası bir deprem yaşanmasına karşı toprağın zemininin ve üzerindeki yapıların risk değerlerinin belirlenmesi, tabi ki olası depremde sadece kendisinin değil çevredeki binaların da zarar görmesi gibi tüm olasılıkları ele alarak bu risklerin ortadan kaldırılıp yerine uygun temeli olan binalar yapılmasına kentsel dönüşüm denmektedir.

Bu incelemenin yapılması çok önemlidir çünkü olası bir depremle karşılaşma durumunuzda alacağınız hasarı ortadan kaldırmış olursunuz. Ekstra dikkat edilmesi gereken bir konudur.
Kılıç Yapı firmamızın profesyonel kadrosu ve teknik anlamda üst düzey aletleri kullanarak binanızın kentsel dönüşüm kapsamına girip girmediğini belirleyebilir. Bu konu, gerçekten önlem alınması ve dikkat edilmesi gereken bir alandır.

Türkiye’de yaşıyoruz ve ciddi anlamda deprem olasılığı altındayız. Herhangi bir konuda önlem almak için büyük bir felaket yaşamanıza gerek yoktur. Önceden tedbirinizi aldığınızda ve deprem risk analizi yaptırdığınızda sadece kendinizi değil sevdiklerinizi, ailenizi de korumuş olursunuz ve daha sonra da üzülmezsiniz. Kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilen bir yapıda oturuyorsanız bunun için kararınızı bir an önce vermeli ve harekete geçmelisiniz. Düşündüğümüz tek şey önce sizin canınız daha sonra da kıymetli mallarınız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ

Evinizin risk altında olduğunu öğrendiğiniz zaman size bir kredi imkanı da sunulmaktadır. Peki bu kentsel dönüşüm kredisinden kimler yararlanabilir, hemen sizlere anlatalım.
Konutlarınızı yeniden inşa etmek istiyorsanız ve buna hakkınız varsa, riskli yapıda en az 1 yıl oturan bir kiracıysanız veya sınırlı bir ayni hakka sahipseniz ve konutunuz riskli yapı olarak tespit edilip, farklı bir konut almak isterseniz de bu krediden yararlanabilirsiniz.

Hiç kimse can güvenliğinin olmadığı bir yerde yaşamak istemez ve kimse önceden önlemini almadığı için zarar görme gibi bir duruma düşmemeli. Sağlığınız bizim için çok önemli bu yüzden hepinizin kentsel dönüşüm kapsamına uygun bir binada yaşamasını ve hayatını devam ettirmesini içtenlikle istiyoruz.

Bu konuyla ilgili resmi kaynak bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

kıbrıs gece hayatı
korsan taksi
korsan taksi
turkuaz korsan taksi
korsan taksi
korsan taksi
beylikdüzü korsan taksi
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?