• Project Name Deprem Risk Analizi Ücreti
  • Client İstanbul Deprem Testi
  • Date 03.05.2021

Deprem Risk Analizi Ücreti Nedir

 

Deprem Risk Analizi ücreti nedir sorusu herkesin düşündüğü bir durumdur.  Halk arasında deprem risk analizi, deprem raporu, karot testi, deprem analizi, çürük raporu, riskli yapı tespiti, bina yıkım raporu, deprem risk tespiti, kentsel dönüşüm belgesi, muafiyet belgesi vb. isimlerle de adlandırılan riskli yapı tespitinin fiyatlandırma aşamaları şu şekilde olmaktadır.

 

Deprem risk analizi ücreti uygulama alanlarına ve müşteri isteklerine göre değişiklik göstermektedir. 6306 Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında kanun gereği tabliyesi 400 m² ye kadar olan yapılarda yapılacak işlemler sabittir. Aynı şekilde bodrum kat ve otopark katları dahil olmak üzere toplam kat sayısı 10 kata kadar olan yapılarda yapılacak olan işlemler de sabit olduğundan resmi işlemlerde fiyat değişikliği göstermemektedir.

 

Maliklerin bilmesi geren durum şudur ki burada yapılacak olan işlemler yönetmelik ve kanun ile sabit olup firmadan firmaya değişiklik göstermeyecektir.

 

Firmamız İstanbul’un her semtinde ücretsiz keşif hizmeti vermekle birlikte piyasada en ucuz ücret garantisini vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Yapılacak olan saha, laboratuvar ve iş takip işlemleri yönetmelikle sabit olup bazı belediyenin özel istekleri haricinde değişiklik göstermemektedir. İstanbul sınırları içerisindeki birkaç belediye harç talep etmektedir. Bu harç ücretleri kat malikleri tarafından karşılanacaktır. Dosya takibi evrakların toparlanması ilgili belediyeye teslim edilmesi vb. işler için firmamız ekstra bir talepte kesinlikle bunmayacaktır.

 

Riskli yapı tespitinde binanın kritik katlarından işlem yapılmakta olup performans analizlerinde özel bir durum yok ise resmi işlemlerde her kattan çalışma yapılmaktadır. Kritik kat, rijitliği diğer katlara oranla çok küçük olan (betonarme çevre perdeleri bulunmayan) veya yanal ötelenmesi zemin tarafından tutulmamış en alt bina katıdır. Yani şunu söylemek e mümkündür ki kritik kat toprak üstü kat olmaktadır.

Riskli yapı tespiti saha çalışması, laboratuvar analizi, evrakların toparlanması, modelleme ve tespitin yapılması, e-devlet başvurusu, sonuçların ilgili belediye ve maliklere verilmesi aşamalarından oluşmaktadır.

 

Deprem risk tespiti ücretine 2021 yılında zam yapmayarak insanlarımıza kaliteli hizmeti ucuz verme gururunu yaşıyoruz. Son olarak şunları vurgulamak istiyoruz ;

  • Bizden fiyat almadan karar vermeyin.
  • Kendi laboratuvar çalışmamız olduğundan en uygun fiyat garantisini vermekteyiz.
  • Taksitli ödeme imkânı sunmaktayız.
  • Tüm ilçeler ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.
  • Tespit sonrası ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Daha deteylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

kıbrıs gece hayatı
korsan taksi
korsan taksi
turkuaz korsan taksi
korsan taksi
korsan taksi
beylikdüzü korsan taksi
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?