Deprem Testi 2022

DEPREM TESTİ

Deprem testi ve karot testi laboratuvarı sayesinde artık evleriniz güvende. Hepimiz en güvendiğimiz, kendimi rahat hissettiğimiz evlerimizde huzurla yaşamak isteriz. Evimizde herhangi bir hasar varsa bunu önceden bilip önlem almayı hangimiz istemez ki?

Deprem Testi 2022

Deprem testi yaptırmak ve hayatınızı endişeli bir şekilde geçirmek istemiyorsanız bir an önce bize ulaşmanız ve kaliteli bir hizmet almanız gerekmektedir.

Apartmanınız, fabrikanız, iş yeriniz hepsi için test yapmaktayız. Yaşadığınız yer sizin için ne kadar önemliyse bizim için de o kadar önemli.

Deprem Testi Nasıl Yaptırılır?

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki Türkiye fay hatları üzerindedir ve deprem olasılığı yüksek bir yerdir. Bu yüzden de herkesin oturduğu binaya veya herhangi başka bir mülküne deprem testi yaptırması da büyük önem taşıyor.

Öncelikle binanızın oturduğu zemin için bir zemin etüdü hazırlıyoruz. Daha sonrasında bina rölevesi çiziyoruz. Zamanla da çevresel koşulların verdiği hasarları tespit ediyoruz.

Binanızdan veya iş yerinizden yeterli sayıda beton numune almamız da gerekmektedir. Yapı laboratuvarımızda aldığımız numunelerin testlerini yapıp, dayanıklılıklarını ölçüyoruz.

Bütün ekipmanlarımızın yeni olduğu ve bakımlarını da her an sağladığımız konusunda en ufak bir şüphenizin olmasını istemeyiz. Röntgen cihazımızla demirlerin çaplarını, aralıklarını ve sayılarını belirliyoruz. Sağlam bir temele oturtulmayan ve az sayıda kullanılmış demirler ve diğer malzemeler büyük risk teşkil etmektedir.

Bilgisayarlarımıza da binanın modelini tasarlayıp, deprem yüklerini belirleyip binanızı test ediyoruz. Daha sonrasında da sizlere bir deprem raporu hazırlıyoruz. Sizlere uzun ve karmaşık bir süreç gibi geliyor olabilir ancak siz sadece Kılıç Yapı firmamıza güvenin ve deprem testi yaptırmak ve ömür boyu güvenle oturmak için bizleri arayın ve biz de kafanızdaki deprem testi nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlere verelim.

Güvenle Yaşamak Sizin de Hakkınız

Aklınızda deprem testi fiyatları çoktur, bir de başımıza masraf çıkarmayalım gibi düşünceler belirebilir. Sizleri çok iyi anlıyoruz ancak yaşamınızı güvenceye almak ve daha da önemlisi bunu yaparken çok uygun bir fiyat ödemek istemez misiniz?

Firmamız sayesinde deprem testi yaptırmak artık hem daha nitelikli hem de daha uygun. Siz bize ulaştıktan sonra değerli ve profesyonel ekibimiz, elinden gelenin hep en iyisini yapıyor ve sizleri her daim memnun ediyor. Fiyat konusunda hiçbir şüphenizin olmasını istemeyiz.

Özellikle de İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız arama yerine deprem testi İstanbul veya deprem testi fiyatları İstanbul yazdığınızda en üst sıralarda bizimle karşılaşacak ve bizi aradığınıza, bizden hizmet aldığınıza da hiçbir zaman pişman olmayacaksınız.

Pek çok olayın ne kadar zor olduğunu ve başımıza gelmeden de ne kadar önemli olduğunu maalesef ki pek bilemiyoruz. Deprem çok zor bir doğal afet ve hiçbirinizin başına gelmesini asla istemeyiz. Çok titiz çalışılması gereken ve tamamıyla insan hayatının ne kadar önemli olduğunu belirten bir sektör olduğu için bu işte en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı deprem testi konusunda her geçen gün çalışmalarını sürdürmekte ve sizleri daha fazla bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Hal böyleyken ve durum da bu kadar önemliyken en kısa sürede deprem testi yaptırmak için Kılıç Yapı firmamıza ulaşmanız en içten şekilde istemekteyiz.

Sadece Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da değil İbb deprem testi konusunda ekstra dikkatli davranmaktadır. Bizim amacımız sizlerden para almak ve sadece işimizi yapmak asla değil. Tek amacımız siz değerli bireylerin güven ve huzur içinde yaşamasıdır. Öncesinden hayatınızı sağlama almak varken neden hep bir acaba ile yaşayasınız ki?

Sağlam Binalar Sağlam Gelecek

Depreme dayanıklı bina testi yaptırmak artık eskisi kadar zor değil. Arama yerine yazdığınızda karşınıza pek çok firma çıkacak ancak en üst sırada yer aldığımız ve geri bildirimlerimizden de yola çıkarak deprem testi konusunda bize başvurmanızı tavsiye ederiz. İnanın ki asla pişman olmayacaksınız aksine yeni bir yere taşındığınızda ve o yerin depreme dayanıklılık testi yaptırılmadıysa direkt bizi arayacaksınız.

Deprem testi belediye tarafından sürekli bilinçlendirme çalışmasının yapılmasını gerektiren hassas bir konudur. Siz de deprem testi yaptırmak ve deprem testi sonuçları almak istiyorsanız Kılıç Yapı firmamız hizmetinizdedir.

Test için gereken bazı belgeler vardır. Biz onları siz değerli müşterilerimize anlatalım. Öncelikle başvuru dilekçesi, zaten tarafınıza iletilecektir, tapu fotokopiniz, varsa bina statik projeniz, var ise bina mimari projeniz ve daha önce binanız için alınmış teknik raporlarla işimizi halledebiliriz.

Bina deprem testi yaptırarak eğer binanızda, evinizde, iş yerinizde veya herhangi bir yerde hasar varsa onu tespit ettirebilirsiniz. Biz de kaliteli bir hizmet sunarak binanıza güçlendirme çalışması yaparız.

Bina deprem testi belediye konusunda da işinize yarayacaktır. Öncelik tabiki sizin can güvenliğiniz ancak analiz yaptırıp hazırladığımız deprem raporu sizlere binanızda oturulabilir izni olduğu için tüm resmi kurumlarda yarar sağlayacaktır.

Bina deprem testi fiyatı konusunda endişeleriniz olabilir. Sizleri çok iyi anlıyoruz. Güvenli bir yerde yaşamak, çalışmak, bulunmak sizin de hakkınız ancak vereceğiniz ücret acaba sizi zorlar mı diye endişe ediyor olabilirsiniz. Firma olarak tam bu noktada devreye giriyoruz. Uygun bir fiyat anlayışına sahibiz ve sizlere de her daim en uygun ücretlendirmeyi sağlıyoruz.

Profesyonel ekibimiz, sizlere etkin bir hizmet sunacak, yapınızı detaylıca inceleyecek ve gerekli raporlandırmayı da en iyi şekilde yapacaktır. Bina deprem testi nasıl yapılır adı altındaki tüm sorularınızı cevaplandırmak ve sizlere sonrasında üst sınıf bir hizmet sunmak için Kılıç Yapı firmamız artık yanınızda.

Deprem testi belediye tarafına yapılan başvurular arasında özellikle yakınlarda bir deprem olmuşsa daha fazla olmaktadır ancak böylesine önemli bir testi yaptırmak için neden herhangi bir felaket yaşanmasını bekleyesiniz ki? Biz deneyimli ekibimiz, teknolojik ekipmanlarımız ve her türden ihtiyacınızı sağlayabilecek hizmetimizle buradayız ve bizlerle iletişime geçmenizi her daim beklemekteyiz.

Bina Deprem Testi Fiyatları

Bizden çok fazla memnun kalacağınızdan eminiz çünkü bir kez iletişimde olduğumuzda ne kadar iyi bir seçim yaptığınızı anlayıp tekrar bize ulaşacaksınız. Bina deprem testi fiyatı konusunda da sizlere aşırı yardımcı olduğumuz için bizi tercih etmeme gibi bir durum olacağını düşünmüyoruz. Sizlere en nitelikli hizmeti sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Oturduğunuz ev size ait olmayabilir. Kiracı deprem testi yaptırabilir mi acaba diye düşünüyor olabilirsiniz. İster ev sahibi olun ister kiracı her koşulda test yaptırmanız gerekmektedir.

Arama yerine depreme dayanıklılık testi ibb, depreme dayanıklılık testi belediye, bina deprem testi sorgulama gibi arattığınızda karşınıza pek çok firma çıkacaktır ancak en iyisi biziz ve nitelikli bir hizmet almak istiyorsanız web sayfamızı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Depreme dayanıklılık testi başvuru yaptınız ve uzmanlarımız gerekli tüm işlemleri gerçekleştirdi ve binanızda herhangi bir hasar bulundu diyelim. Ekibimiz alanında yetkin kişilerden oluştuğu için sizlere detaylıca açıklama yapmaktadır. Binanızı güçlendirebiliriz veya kentsel dönüşüm ile binanız yeniden inşa edilebilir.

Deprem testi yaptırmak artık çok kolay. Yapmanız gereken tek şey binanızı güvenilir bir firmaya teslim etmek. Bizimle iletişime geçtiğinizde en güvenilir yeri bulmuş olacaksınız. Sizleri bekliyoruz.

Deprem Testi 2022

Deprem testi yaptırmak ve canınızı, malınızı, sevdiklerinizi güvence altına almak istiyorsunuz ancak deprem testi fiyatları 2022 konusunda herhangi bir bilginiz yok ve pahalı mı acaba diye de endişeleniyorsunuz. Sizleri çok iyi anlıyoruz ve bu konuda yardımcı olmayı da çok isteriz.

Riskli yapı tespit yaparken fiyatlar 10 kat altı ve üzeri, 400 m2 altı ve üzeri oturum alanları için değişiklik göstermektedir. Kat sayısına ve bina oturumlarına göre değişmektedir. Resmi yapılan risk tespiti ile bilgi amaçlı yapılan risk tespiti arasında da dosya takip masrafı ve bazı harçlar yer almaktadır.

Deprem testi fiyatları 2022 diye arattığınızda karşınıza pek çok firma çıkacaktır. Ancak diğerlerine göre kaliteli, uygun ve güvenilir bir firma ile çalışmak isterseniz Kılıç Yapı Mühendisliği tercih etmelisiniz.

Hiçbir konuda bir mağduriyet yaşamayacağınız gibi her konuda da inanılmaz kaliteli hizmet almanın keyfini süreceksiniz.

Bizimle iletişime geçtiğinizde çok hızlı bir şekilde evinize veya deprem testi yaptırmak istediğiniz yere geliyoruz. Gerekli testleri yaparak risk barındırıp barındırmadığını kontrol ediyoruz. Ücretsiz keşif imkanı tanımaktayız .Daha sonrasına deprem testi fiyatları 2021 konusunda da asla endişe etmeniz gerekmediğini anlıyorsunuz. Ücretsiz keşif ve en iyi fiyat garantisini vermekteyiz.

Bina güçlendirme projesi başlangıç mutlu bir sonun başlangıcıdır. Bilinçli bir birey olarak deprem testi yaptırdınız ve binanız hasarlı çıktı. Uzmanlarımız bir bina güçlendirme projesi ihtiyacınız olduğunu söyledi diyelim. Peki nedir bu bina güçlendirme?

Binalarınızı yıkmak yerine onu eskisinden çok daha iyi hale getirme işlemidir. Genel olarak ev sahipleri binalarının yıkılmasını istememekte ve bu yolu tercih etmektedir. Buradaki asıl problem kat fazlalığı veya yapının küçülmesi halidir. Tabi bu işlemin uzman bir kadroyla ve gelişmiş ekipmanlarla yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Kılıç Yapı Mühendislik firmamız ihtiyacınız olan tüm desteği sağlamak üzere hizmetinizdedir.

Bina güçlendirme projesi yapmak istiyorum ancak maliyet konusunda endişelerim var diyorsanız, tam olarak doğru adrestesiniz. Güçlendirme binanın durumuna ve daire sayısına göre değişkenlik göstermektedir ancak Kılıç Yapı Mühendislik size her konuda en uygun fiyat garantisini vermektedir. Böylelikle evlerinizde, iş yerlerinizde güvenle ve huzurla oturmanızı sağlamaktayız.

Karot Testi Ne İşe Yarar? 

Karot testi tamamlanmış yapının kalitesini ve değerini belirlemenin yanında depreme dayanıklı olup olmadığı hakkında da bilgiler vermektedir. Karot örneği alındıktan sonra uygulanan basınç deneyleri sayesinde kaç şiddetinde depreme dayanıklı olabileceği de tahmin edilebilmektedir. Karot örneği alma işlemi özellikle yapının ortalama ömrünün de belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Karot testi işlemi yeni inşa edilmiş binaların satışı ve alışını kolaylaştıran güvenilir olmasını sağlayan bir işlem olmaktadır.

Halk arasında; bina sağlamlık testi, karot testi, çürük raporu, deprem analizi, bina kontrolü, deprem risk tespiti diye de adlandırılan Deprem risk analizi, binanın, olası depremlere karşı dayanıklılığının test edildiği analiz çalışmalarına verilen isimdir. Bina sağlamlık testi, deprem yönetmeliklerine uygun yapıldığı şüpheli eski, projesiz, izinsiz ve kontrolsüz yapılan binalar için gerekli görülüyor.

Karot Test Laboratuvarı olarak binanızın deprem risk analizini yani binanızın sağlamlık testini “6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” ve “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018”e dayanarak yapmaktayız.

Bina teknik rapor konusunda firmamız yıllardır hizmet vermektedir ve tecrübe kazanmıştır. Şimdiye kadar pek çok ev, okul, dershane, diş polikliniği hastane gibi yerlere rapor hazırladık ve müşterilerimize teslim ettik.

Peki bina teknik rapor nedir, sizlere kısaca bahsedelim. Binanızın veya herhangi bir mülkünüzün gerekli teknik şartlara uygunluğunu ölçmek için yapılan deprem testidir. Bu kriterler tabiki genel olarak binanın sağlamlığıyla ilgilidir. Belediye, bakanlık, ruhsat birimleri, kurumsal firmaların genel müdürlükleri gibi kurumlar bu raporu talep edebilmektedir.

Bina dayanıklılık testi Evinize, iş yerinize veya başka bir mülkünüze bilgi, önlem amaçlı veya gerekli kurumlara vermeniz üzere deprem analizini yapıp binaa dayanıklılık testi veriyoruz. Firma olarak işimizi severek yapıyoruz çünkü siz değerli müşterilerimizin can ve mal güvenliğini sağlayabilmek bizim için çok kıymetli.

Neden sizi seçelim ki diye sorabilirsiniz. Bizi tercih etmelisiniz çünkü alanında uzman ve profesyonel bir ekiple çalışmaktayız aynı zamanda yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız olduğu için hız ve zaman tasarrufu konusunda da bir adım öndeyiz. Fiyat konusunda da içiniz rahat olsun, binanızın durumuna göre fiyat değişikliği olmakla birlikte asla cebinizi yormayacak bir ücret sunuyoruz.

Bina için çürük raporu nasıl alınır?

Kentsel dönüşümde yıkılması gereken çürük yapılar; riskli alan içinde veya dışında olup ekonomik ömrünü tamamlamış olan ya da yıkılma veya ağır hasar görme riski taşıdığı ilmî ve teknik verilere dayanılarak tespit edilen yapıyı veya yapılar olarak karşımıza çıkıyor. Sizde yapınızın bina çürük raporu için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

PERFORMANS ANALİZİ NEDİR

Performans analizi deprem olmadan yapılan simülasyonlar yardımı ile deprem olmuş gibi yapılan yapıların hasar tespitine performans analizi denir.

Betonarme bir yapıda, deprem durumunda, bazı şekil değişiklikleri ortaya çıkar. Betonda kısalmalar, çelikte uzamalar olur. Ancak çelikteki bu uzamalar her zaman bir sorun teşkil etmez (yada betondaki kısalmalar). Ancak çok fazla uzama (yada betonda kısalma) olursa bir sorun ortaya çıkar. Herhangi bir betonarme kesitte çelikte uzama miktarı (birim şekil değiştirme) size kesitin performansını verir. Bir eleman da bulunan sonsuz sayıdaki kesitlerin performansı size o elemanın performansını verir. Elemanların performanslarının toplamı da size taşıyıcı sisteminizin performansını verir.

Yıllardır bu sektörde hizmet verdiğimiz için bina risk analizi konusunda neler gerekir, risk olmazsa ne olur, risk olursa ne olur, hangi adımı izlersek size daha iyi bir hizmet sunarız, hangi güçlendirme projesi binanız için daha iyidir gibi pek çok konuda artık ustalaştık ve bunun haklı gururunu yaşamaktayız.

Bizimle bir kez çalıştığınızda artık her taşındığınız yerde veya her yeni mülk sahibi olduğunuzda güvenliğiniz için bir an önce bize başvuracaksınız. Güler yüzlü, işinin ehli ekip arkadaşlarımız, yüksek teknolojik aletlerimiz ile işinizi hem zamanından çok daha önce bitirip sizlere zamandan tasarruf ettiriyoruz hem de Kılıç Yapı Mühendislik firmamıza bina risk analizi hazırlatarak ne kadar doğru bir karar verdiğinizi gösteriyoruz.

Riskli yapı tespiti halk arasında; bina sağlamlık testi, karot testi, çürük raporu, deprem analizi, bina kontrolü, deprem risk tespiti diye de adlandırılır. Binanın, olası depremlere karşı dayanıklılığının test edildiği analiz çalışmalarına verilen isimdir. Bina sağlamlık testi, deprem yönetmeliklerine uygun yapıldığı şüpheli eski, projesiz, izinsiz ve kontrolsüz yapılan binalar için gerekli görülüyor. Ayriyeten yapılarını kentsel dönüşüm kapsamında yenilemek isteyen malikler 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun getirmiş olduğu kira desteği, kredi desteği, harç muafiyeti vb. elde etmek için riskli yapı tespitini yaptırmak zorundadır.

Bina sağlamlık raporu detaylı bir rapordur ve size ihtiyaç duyduğunuz çözümleri ve diğer raporları da titizlikle sunmaktayız.

Kiminle çalışırsak çalışalım odağımız tamamen yüksek müşteri memnuniyetidir ve çalışmalarımızı hep bunu baz alarak gerçekleştiririz. Web sayfamızda aldığımız geri bildirimleri okuyabilir ve bizi tercih ederseniz ne kadar doğru bir karar vereceğinizi görebilirsiniz.

Yaptıracağınız deprem testi ve alacağınız Bina sağlamlık raporu sayesinde; binanızın veya herhangi bir mülkünüzün depreme ne düzeyde dayanıklı olduğunu, herhangi bir deprem olması durumunda yapınızın ne düzeyde dayanabileceğini ve riskleri öğreneceksiniz.

Deprem testi yaptırmak ve canınızı, malınızı, sevdiklerinizi güvence altına almak istiyorsunuz ancak bina hasar tespiti ücreti konusunda herhangi bir bilginiz yok ve pahalı mı acaba diye de endişeleniyorsunuz. Sizleri çok iyi anlıyoruz ve bu konuda yardımcı olmayı da çok isteriz.

Riskli yapı tespit yaparken fiyatlar 10 kat altı ve üzeri, 400 m2 altı ve üzeri oturum alanları için değişiklik göstermektedir. Kat sayısına ve bina oturumlarına göre değişmektedir. Resmi yapılan risk tespiti ile bilgi amaçlı yapılan risk tespiti arasında da dosya takip masrafı ve bazı harçlar yer almaktadır.

bina hasar tespiti ücreti diye arattığınızda karşınıza pek çok firma çıkacaktır. Ancak diğerlerine göre kaliteli, uygun ve güvenilir bir firma ile çalışmak isterseniz Kılıç Yapı Mühendisliği tercih etmelisiniz.

Bina deprem kontrolü nedir sorusuna şu adımları takip ederek cevap bula1) Bina 1999 yılında önce yapıldıysa
2) Bina projesiz ve ruhsatsız yapıldıysa
3) İnşaatta hazır beton kullanılmadıysa
4) Binadan daha önce alınmış karot beton dayanımı C1O altındaysa
5) Bina kolon ve kirişlerinde çatlaklıklar varsa

6) Bodrum katta rutubet, kolon demirlerinde paslanma, betonda deniz kabukları veya benzeri şeyler varsa
7) Bina dere yatağı, dolgudaysa riskli olma ihtimali var.

Böylelikle bina deprem kontrolünü yapmış olursunuz.

Bina deprem kontrolü yaptırmak hayati önem taşımaktadır, sizde geç kalmadan bina deprem kontrolünü yaptırmak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

Bina karot örneği alınırken kritik katlar diye adlandırılan binanızın en fazla yükünü taşıyan katlardan alınmalıdır. Bina karot örnekleri birer takım yani üçer adet alınmalıdır.

Firmamız bakanlık onaylı deprem testi yapmaktadır. Bakanlık deprem testi yamak için yeterlilik gösteren firmalara lisan vermektedir. Bakanlık onaylı deprem testi siz müşterilerimize daha doğru bilgileri vermektedir.

Zemin etüdü Yeni bir arsa aldınız ve oraya bir ev inşa etmek istiyorsunuz ancak zemin etüdü işlemi için iyi ve güvenilir bir firmaya ihtiyacınız var. Uzaklarda aramanıza gerek yok, Kılıç Yapı Mühendislik olarak hizmetinizdeyiz

BİNA GÜÇLENDİRME PROJESİ

Bina güçlendirme projesi başlangıç mutlu bir sonun başlangıcıdır. Bilinçli bir birey olarak deprem testi yaptırdınız ve binanız hasarlı çıktı. Uzmanlarımız bir bina güçlendirme projesi ihtiyacınız olduğunu söyledi diyelim. Peki nedir bu bina güçlendirme?

Binalarınızı yıkmak yerine onu eskisinden çok daha iyi hale getirme işlemidir. Genel olarak ev sahipleri binalarının yıkılmasını istememekte ve bu yolu tercih etmektedir. Buradaki asıl problem kat fazlalığı veya yapının küçülmesi halidir. Tabi bu işlemin uzman bir kadroyla ve gelişmiş ekipmanlarla yapılması büyük bir önem arz etmektedir. Kılıç Yapı Mühendislik firmamız ihtiyacınız olan tüm desteği sağlamak üzere hizmetinizdedir.

Ücretsiz bina testi belediye testi diye arama yapan değerli maliklerimize şunu söyleyebiliriz. Belediyeler ücretsiz bina testi belediye yapmamaktadır.Bizim gibi lisanlı firmalara yönlendirme yapmaktadır.

Deprem testi fiyatları 2021 konusunda hem sadece bilgi almak hem de bizimle tanışmak isterseniz de dilediğiniz zaman bizleri arayabilirsiniz. Alanında uzman ekip arkadaşlarımız tecrübeli oldukları için sizlerin tüm isteklerinizi anlayacak ve hatta çoğu zaman siz daha sormadan aklınızdaki soruları cevaplayacaktır.

Bizi kendiniz araştırarak da bulabilirsiniz ancak büyük ihtimalle deprem testi yaptırmak istiyorum diye çevrenize danıştığınızda da birilerinden ismimizi duyacaksınızdır. Onlara sunduğumuz kaliteli hizmet sayesinde bizleri herkese tavsiye ettiklerinden eminiz.

Siz değerli müşterilerimizin hala deprem testi fiyatları 2021 konusunda aklında soruları varsa bir telefon kadar uzağınızda sizlerin aramasını heyecan ile bekliyoruz.

DEPREM RİSK ANALİZİ ÜCRETİ

Deprem Risk Analizi ücreti nedir sorusu herkesin düşündüğü bir durumdur.  Halk arasında deprem risk analizi, deprem raporu, karot testi, deprem analizi, çürük raporu, riskli yapı tespiti, bina yıkım raporu, deprem risk tespiti, kentsel dönüşüm belgesi, muafiyet belgesi vb. isimlerle de adlandırılan riskli yapı tespitinin fiyatlandırma aşamaları şu şekilde olmaktadır.

Deprem risk analizi ücreti uygulama alanlarına ve müşteri isteklerine göre değişiklik göstermektedir. 6306 Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında kanun gereği tabliyesi 400 m² ye kadar olan yapılarda yapılacak işlemler sabittir. Aynı şekilde bodrum kat ve otopark katları dahil olmak üzere toplam kat sayısı 10 kata kadar olan yapılarda yapılacak olan işlemler de sabit olduğundan resmi işlemlerde fiyat değişikliği göstermemektedir.

Maliklerin bilmesi geren durum şudur ki burada yapılacak olan işlemler yönetmelik ve kanun ile sabit olup firmadan firmaya değişiklik göstermeyecektir.

Firmamız İstanbul’un her semtinde ücretsiz keşif hizmeti vermekle birlikte piyasada en ucuz ücret garantisini vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Yapılacak olan saha, laboratuvar ve iş takip işlemleri yönetmelikle sabit olup bazı belediyenin özel istekleri haricinde değişiklik göstermemektedir. İstanbul sınırları içerisindeki birkaç belediye harç talep etmektedir. Bu harç ücretleri kat malikleri tarafından karşılanacaktır. Dosya takibi evrakların toparlanması ilgili belediyeye teslim edilmesi vb. işler için firmamız ekstra bir talepte kesinlikle bunmayacaktır.

Riskli yapı tespitinde binanın kritik katlarından işlem yapılmakta olup performans analizlerinde özel bir durum yok ise resmi işlemlerde her kattan çalışma yapılmaktadır. Kritik kat, rijitliği diğer katlara oranla çok küçük olan (betonarme çevre perdeleri bulunmayan) veya yanal ötelenmesi zemin tarafından tutulmamış en alt bina katıdır. Yani şunu söylemek e mümkündür ki kritik kat toprak üstü kat olmaktadır.

Riskli yapı tespiti saha çalışması, laboratuvar analizi, evrakların toparlanması, modelleme ve tespitin yapılması, e-devlet başvurusu, sonuçların ilgili belediye ve maliklere verilmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Deprem risk tespiti ücretine 2022 yılında zam yapmayarak insanlarımıza kaliteli hizmeti ucuz verme gururunu yaşıyoruz. Son olarak şunları vurgulamak istiyoruz ;

  • Bizden fiyat almadan karar vermeyin.
  • Kendi laboratuvar çalışmamız olduğundan en uygun fiyat garantisini vermekteyiz.
  • Taksitli ödeme imkânı sunmaktayız.
  • Tüm ilçeler ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.
  • Tespit sonrası ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Kiracı deprem testi yaptırabilir mi? Kiracılar ev sahibinin izni dahilinde deprem testi yaptırabilir. Kiracı deprem testi yaptırabilir mi nasıl işlemler yapmalıdır gibi soruların cevabını firmamızdan alabilirsiniz.

Bina deprem testi yaptırmak özellikle İstanbul da yaşayan malikler için kaçınılmazdır. Size daha detaylı bilgi verebilmemiz için bina deprem testi yaptırmak ile ilgili tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz. İletişim sayfamıza buradan ulaşabnilirsiniz.

 

 

 

 

 

kıbrıs gece hayatı
korsan taksi
korsan taksi
turkuaz korsan taksi
korsan taksi
korsan taksi
beylikdüzü korsan taksi
WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?